PÍSEK – KRÁSA, ZE KTERÉ SE TAJÍ DECH
Barevná a křehká motýlí křídla dokážou fascinovat lidi svou krásou již po mnoho staletí. Přiblížit se více tomuto hmyzu, nechat ho kolem sebe volně poletovat a třeba mu nabídnout k přistání rameno či prst. Motýli nemají vrozený strach z lidí. Nijakým způsobem se nestresují v přítomnosti hosta, naopak je můžete pozorovat z bezprostřední blízkosti. Jsou přitahováni například našimi parfémy nebo pastelovými barvami našeho oblečení. A tak se často stává, že si zde motýl vybere váš nos nebo hlavu jako svou další odpočinkovou zastávku.
V pondělí 24. 3. 2025 nás navštívila paní entomoložka Eva Chylová, která se zabývá chovem motýlů již řadu let. V této oblasti má bohaté zkušenosti, které předává při svých přednáškách ve školkách, školách, domovech a v neposlední řadě v zážitkovém parku Země ráj, kde je zaměstnaná, cenné informace a zkušenosti.
Na místě nám zanechala tři kukly samčí, tři kukly samičí motýla martináče hruškového a poradila, jak s nimi zacházet, aby se nám vylíhli tito krasavci. Přednáška byla velmi poutavá a již nyní se těšíme na pokračování o křehké kráse motýlů.




